Bum na sklepy wielkopowierzchniowe powoli przemija. Znów zaczynamy doceniać nieduże sklepy, w których można dostać dobrej jakości świeże produkty od lokalnych dostawców. Także inwestycja w taki biznes jest dużo mniej kosztowna, ponieważ postawienie niedużego pawilonu nie dość, że zajmuje mniej czasu, to jest również tańsze, niż budowa sklepu murowanego.

Płyty warstwowe – szybki sposób na postawienie pawilonu

Jeśli decydujemy się na wynajęcie gotowego lokalu, to musimy liczyć się z tym, że nie wszystko może udać nam się załatwić dokładnie tak, jak to sobie postanowiliśmy. Powodem mogą być przede wszystkim ograniczenia architektoniczne. To my musimy dostosować się do zastanego budynku, a im lepsze warunki, tym również zazwyczaj znacznie droższe koszty wynajmu. Lepszym pomysłem może być postawienie nowego pawilonu. Jeśli tylko posiadamy atrakcyjne i wystarczająco duże miejsce na taką inwestycję, to pawilon z płyty warstwowej będzie świetnym rozwiązaniem. Jest to innowacyjny materiał budowlany, z którego w krótkim czasie może powstać wygodny, przestronny, funkcjonalny i całkowicie bezpieczny pawilon sprzedażowy.

Pawilon z płyty warstwowej pozwolenie

Jedną z najistotniejszych zalet takiego rozwiązania jest to, że na pawilon, który będzie działał tylko przez kilka miesięcy, np. w sezonie letnim, nie jest potrzebne pozwolenie na budowę. Musimy jednak się o nie postarać, jeśli nasz sklep będzie całoroczny. Jednak załatwienie takich formalności, nie zajmuje dużo czasu, a sama budowa przebiega szybko i sprawnie.

Jak przebiega budowa pawilonu z płyt warstwowych?

Z płyt warstwowych Kingspan można postawić praktycznie cały budynek przeznaczony na naszą działalność sprzedażową. Po załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia wykonuje się projekt architektoniczno-konstrukcyjny. Kolejnym etapem jest wykonanie wytrzymałej i stabilnej konstrukcji stalowej, do której montuje się warstwowe płyty budowlane. W trakcie wykonywania projektu stosuje się warstwowe płyty do budowy:

  • ścian zewnętrznych,
  • ścianek działowych,
  • sufitu,
  • dachu.

W ten sposób powstają ściany i dach, a kolejnym etapem jest wykonanie podłóg oraz wstawienie okien i drzwi. W następnej kolejności montuje się najważniejsze instalacje, czyli elektryczną, wodno-kanalizacyjną, grzewczą i sanitarną. Pawilon od środka można dodatkowo wykończyć również przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych, pomalować, można zastosować inne preferowane elementy wykończenia oraz wybrać meble, które będą idealnie wpisywały się w potrzeby naszego punktu usługowego. Budowa sklepu spożywczego z płyt warstwowych ściennych jest szybka i stosunkowo tania, a powstały budynek jest bardzo trwały i funkcjonalny.

Zobacz także inny wpis poświęcony usuwaniu kamienia nazębnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *