Na rynku używanych samochodów, ważne jest, abyś wziął pod uwagę uczciwość sprzedawcy. Zakup w komisie samochodowym, który daje gwarancję na auto, jest doskonałym sposobem, aby uzyskać to, co chcesz, w konkurencyjnej cenie i z mniejszym kłopotem niż zakup od prywatnego właściciela. Ale nie wszystkie salony są sobie równe. Niektóre oferują lepszą obsługę i udogodnienia niż inne, więc czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek przy wyborze następnego autokomisu!

Zakup używanego auta w komisie

Szukałeś tego idealnego używanego samochodu i teraz jesteś gotowy do zakupu. Jesteś podekscytowany swoim zakupem, ale nie chcesz zostać oszukany. Zobacz co powinieneś wiedzieć.

Rady przed zakupem samochodu:

 1. Określ kwotę, którą jesteś gotów wydać na nowy samochód.
 2. Bądź świadomy różnych rodzajów dostępnych kredytów samochodowych.
 3. Sprawdź wartość i stan używanego samochodu przed zakupem.
 4. Poproś mechanika o sprawdzenie potencjalnego nowego pojazdu pod kątem ewentualnych usterek lub problemów, które mogą wymagać naprawy.
 5. Rozważ leasing jako alternatywę dla zakupu, jeśli nie jesteś pewien, jak długo będziesz jeździł tym konkretnym pojazdem.
 6. Sprawdź u swojego ubezpieczyciela, jaki rodzaj ubezpieczenia oferują dla pojazdów w leasingu.
 7. Poznaj wszystkie opcje zakupu, w tym zakup nowego lub używanego pojazdu, leasing i finansowanie.
 8. Rozważ swoje potrzeby i pragnienia – czy potrzebujesz samochodu do dojazdów do pracy, czy lepiej byłoby kupić pojazd, który może również służyć jako pojazd uniwersalny.
 9. Sprawdź różne modele i porównaj ceny.
 10. Przeczytaj opinie innych właścicieli, zarówno w Internecie, jak i osobiście.
 11. Przed podjęciem decyzji przetestuj samochody.
 12. Negocjuj z dealerem lub sprzedawcą, jeśli to możliwe.

Negocjacja ceny w autokomisie

Jeśli szukałeś nowego samochodu, ale ceny okazały się zbyt wysokie, rozważ zakup samochodu używanego. Możesz otrzymać niezawodny pojazd za cenę, która bardziej mieści się w Twoim budżecie. Jednakże, zanim wejdziesz do jakiegokolwiek komisu samochodowego i zaczniesz negocjować cenę pojazdu, jest kilka rzeczy, które każdy kierowca powinien wiedzieć o tym, jak negocjować z dealerami.  W tym poście zajmiemy się tym, co trzeba zrobić, aby rozpocząć negocjacje i co trzeba wiedzieć podczas negocjacji z dealerami na temat cen samochodów używanych.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas negocjacji, jest to, że musisz wiedzieć, ile wart jest samochód. Więc przed rozpoczęciem, sprawdź online ceny podobnych samochodów.

Zanim przystąpisz do negocjacji, upewnij się, że nie ma żadnych ukrytych opłat ani niespodzianek związanych z oprocentowaniem lub kosztami ubezpieczenia. Powinieneś również być świadomy rabatów i zachęt dostępnych podczas zakupów w autokomisach w Twojej okolicy. Podczas negocjacji nie pozwól, aby Cię spławili, mówiąc “jest już przeceniony”. Dobrym miejscem, do którego możesz się udać, jeśli potrzebujesz pewnych aut używanych z Gliwic z gwarancją, jest autokomis Pewny Automobil.

Dowiedz się co zrobić, by nie dać się sztuczkom handlarzy samochodów oraz czy warto zainwestować w Toyotę Aygo LPG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *