W obecnych czasach każdy z nas coraz dłużej pracuje, dlatego tak często brakuje czasu na porządki. Większość podmiotów gospodarczych oraz sporo klientów indywidualnych korzysta z usług firm sprzątających. Rynek usług czystościowych cały czas się powiększa. Założenie własnej firmy sprzątającej to pomysł na biznes, który warto rozważyć.

Firma sprzątająca Katowice

Niezależnie od profilu działalności, każdy podmiot musi dbać o czystość swojej siedziby lub zakładu pracy. Współcześnie firma sprzątająca proponuje konsumentowi usługi porządkowe, utrzymania czystości i pielęgnacji terenów zewnętrznych. Czynności te wykonywane przez firmy zewnętrzne zlecają zarówno podmioty prywatne, jak i publiczne m.in. urzędy, banki, szkoły oraz zakłady pracy. Firma sprzątająca Katowice to podmiot oferujący usługi porządkowe pomieszczeń biurowych, hal magazynowych i produkcyjnych. Na pewno główną korzyścią korzystania z usług profesjonalnej firmy jest fachowe i kompleksowe zadbanie o czystość. Dobry serwis sprzątający zajmie się odkurzaniem i myciem podłóg, ścieraniem kurzy, a nawet wyczyszczeniem okien.

Firma sprzątająca – jak ją założyć?

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, jak założyć firmę sprzątającą. Oczywiście na samym początku trzeba przeanalizować rynek i stworzyć biznesplan. Oprócz tego ważne jest również sprawdzenie popytu na dane usługi sprzątające i konkurencji. Jeżeli konkurencyjne firmy zajmują się tylko sprzątaniem biur, to wtedy warto zastanowić się nad dodatkowymi usługami, np. proponując sprzątanie domów, czy lokali po remontach. Obecnie dla każdego możliwości jest naprawdę wiele. Ponadto do założenia tego typu firmy, nie jest konieczne spełnienie dodatkowych warunków, takich jak zdobycie koncesji, licencji czy też posiadanie specjalnych kwalifikacji. Otóż firmę sprzątającą można prowadzić zarówno jako jednoosobową działalność gospodarczą, jak i jako spółkę cywilną. Po dokonaniu wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej, należy firmę sprzątającą zarejestrować, a dokładnie zgłosić ją na tzw. formularzu CEIDG – 1. Formularz ten można zgłosić w urzędzie miasta lub gminy, następującymi sposobami:

  • elektronicznie poprzez bezpieczny podpis,
  • elektronicznie bez bezpiecznego podpisu kwalifikowanego przez profil zaufany,
  • osobiście,
  • listem poleconym.

Należy zaznaczyć, że w przypadku wybrania  bez bezpiecznego podpisu przez profil zaufany, niezbędne jest potwierdzenie swojej tożsamości. Po złożeniu formularzu CEIDG – 1 następuje wpis do centralnej ewidencji działalności gospodarczej, co jest równoznaczne z otrzymaniem numeru identyfikacji podatkowej oraz numeru REGON. Poza tym, wypełniając druk CEIDG – 1 dokonuje się też wyboru formy opodatkowania.

Dowiedz się więcej na temat, jak wygląda mycie witryn sklepowych oraz czy trudne jest zarządzanie wspólnotą mieszkaniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *