Każdy z nas z pewnością chciałby, aby wszyscy handlarze samochodów wykazywali się całkowitą uczciwością. Wielu z nich stosuje niestety różne triki, aby sprzedać samochody używane, w jak najwyższej cenie. Dlatego też, w dzisiejszym wpisie przedstawimy najbardziej popularne stosowane przez nich sztuczki.

Wywieranie presji na kupującym

Jest to bardzo często zagranie nieuczciwych handlarzy. Podczas oględzin pojazdu, co chwilę mówi, żebyśmy pospieszyli się z decyzją. Tłumaczy to tym, że jest wielu chętnych na dany pojazd i jeśli się nie zdecydujemy od razu, na pewno kupi go kolejny klient.
Taka presja ma na celu przyspieszenie naszej decyzji. Często niestety ulegamy tej presji i kupujemy samochód w obawie, że ucieknie nam sprzed nosa atrakcyjna oferta. Warto więc jednak dokładnie się zastanowić, tym bardziej, że zakup auta jest stosunkowo sporą inwestycją.

Cofanie licznika

Cofanie kilometrów jest niestety powszechną praktyką. Podobno ulubioną liczbą handlarzy jest 187 000 km. To właśnie do podobnego stanu licznik cofany jest najczęściej.
Zaniżony przebieg rozpoznać można między innymi po mocno zużytym wnętrzu, jednak doświadczeni handlarze z pewnością tuszują takie dowody.

Zostawianie drobnych usterek

Jest to nagminne oszustwo sprzedających samochody używane. Pozostawienie niewielkiego uszkodzenia ma na celu odwrócenie uwagi od większych usterek pojazdu. Warto więc pamiętać o tym, że drobne awarie nie powinny uśpić naszej czujności. Przed zakupem wskazana jest wizyta w wybranym przez kupującego warsztacie samochodowym, gdzie auto zostanie dokładnie sprawdzone.

Maskowanie zapachu

Nieprzyjemne zapachy w samochodzie, szczególnie te po powodzi, są niezwykle trudne do usunięcia. W takich przypadkach sprzedawcy często nasączają tapicerkę substancjami zapachowymi, ukrywając w ten sposób zapach wilgoci czy pleśni.
Bardzo intensywny zapach w pojeździe powinien więc wzbudzić naszą czujność.

Mostkowanie kontrolek

Kontrolki awarii ABS-u czy poduszek powietrznych z pewnością zniechęciłyby nas do zakupu. Z tym niestety również umieją sobie poradzić nieuczciwi handlarze. Mowa tutaj o mostkowaniu, czyli podłączeniu „niesfornych” kontrolek do takich, które nie wykazują żadnych błędów. Oszustwo to jest bardzo trudne do wykrycia gołym okiem, można jednak bez problemu zdemaskować je na stacji diagnostycznej.

Profesjonalne zdjęcia

Wielu zawodowych handlarzy wynajmuje profesjonalnych fotografów do robienia zdjęć pojazdów. Fotografują oni samochody tak, aby wyglądały jak najlepiej. Ponadto, wszystkie mankamenty usuwają podczas obróbki fotografii. Należy więc pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie decydować się zakup jedynie oglądając jego zdjęcia w sieci.

Dowiedz się dlaczego warto kupić samochód używany w odpowiednim autokomisie samochodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *